Katarzyna Witkiewicz

Dzień dobry, cześć!

Nazywam się Katarzyna Witkiewicz i jestem tutaj po to, by podzielić się moją miłością do literatury. Kocham książki i umiem je czytać – i mam to potwierdzone doktoratem z literaturoznawstwa, napisanym i obronionym na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Po wielu latach wielokrotnego opowiadania o tym samym (bo o każdej przeczytanej książce opowiadałam mamie, tacie, siostrom, przyjaciółkom…) postanowiłam każdą swoją recenzję nagrywać. Tak narodził się pomysł podkastu “Literatura przepiękna”. W każdym odcinku opowiadam o innej książce – ważnej, kojącej, stawiającej pytania – takiej, której warto poświęcić czas.

Lubię czytać prozę napisaną pięknym językiem i poezję, która potrafi mnie zatrzymać. Kocham klasyków, podziwiam Myśliwskiego, czytam eseje Sontag i prozę Olgi Tokarczuk. Do tej pory pamiętam swoje pierwsze książkowe fascynacje – od świata “Dzieci z Bullerbyn”, przez “Mistrza i Małgorzatę” aż po siedem tomów “Harry’ego Pottera”, czytanych nocami z wypiekami na twarzy. 

Podkasty nie są moim jedynym zajęciem, są dla mnie miłym powrotem do mojej wielkiej, literackiej pasji. Nagrywam je głównie nocami, bo w dzień zajmuje się prowadzeniem marki White Rvbbit i pokazywaniem świata mojemu synkowi. Nie mam zbyt wiele wolnego czasu, więc obiecuję szanować także Twój.

Pamiętaj, że teksty na tej stronie nie są tekstami literackimi – są zapisem języka mówionego, skróconą transkrypcją podkastów. Jeśli z jakiegoś powodu chciał_byś zacytować fragment podkastu, proszę skontaktuj się ze mną poprzez formularz.